Ogłoszenia na I niedzielę Adwentu

I niedziela Adwentu 29.11.2015

1.  Rozpoczynamy piękny okres Adwentu, w którym podejmujemy duchowy wysiłek religijnego przygotowania do Świat Narodzenia Pańskiego. Benedykt XVI powiedział: „Święcić Adwent znaczy ożywić i pogłębić w sobie wiarę w ukrytą obecność Boga. Stanie się tak, gdy wejdziemy na drogę nawrócenia i wyzwolenia się od rzeczy widzialnych ku niewidzialnym”.
Temu procesowi wewnętrznej przemiany służą nasze osobiste praktyki uczestnictwa we Mszy roratniej i w Godzinkach, czytanie Pisma św. i dobre uczynki szczególnie wobec ubogich, także wyrzeczenia umacniające wolę i upiększające nasze dusze. Ubogacimy się duchowo także poprze uczestnictwo we wspólnym śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele będziemy je śpiewać: w niedziele o godz. 8.4o, a w dni powszednie o 6.4o – zapraszamy serdecznie na to nasze polskie nabożeństwo, niech nie zabraknie dorosłych i młodzieży, a szczególnie dzieci, które niech przychodzą z lampionami.

2.  Nasz posiłek wigilijny ma swoją piękną wymowę dzięki bogatej symbolice opłatka. Poświęcone opłatki będziemy roznosić w tym tygodniu w całej parafii według następującego porządku:

Przebrno > wtorek 1 XII.

Krynica Morska:

> CZWARTEK 3 XII – ulice: Chabrowa, Krynicka, Leśna, Liliowa, Lotników, Łąkowa, Marynarzy, Metalowców, Poprzeczna, Olchowa, Orzechowa, Różana, Rybacka, Szkolna, Tkaczy, Topolowa, Urocza, Wasilewskiego, Wierzbowa, Zalewowa, Zabytkowa.

> PIĄTEK 4 XII – Aptekarzy, Górników, Korczaka, Krótka, Młodzieży, Morska, Portowa, Przyjaźni, Świerczewskiego, Teleexpressu.

> SOBOTA 5 XII – Cicha, Drukarzy, Gdańska, Nafciarzy, Wodna, Wysoka, Żołnierzy.

Roznoszenie opłatków zaczynamy od godz. 9.oo.

3.  Wciąż zbieramy na ekran diodowy. Brakuje nam jeszcze trzy tysiące. Proponuję, aby tacę z przyszłej niedzieli przeznaczyć na zakup tegoż ekranu – jeżeli każdy z uczestników Mszy św złożyłby ok. 15 zł. na ten cel – to na Święta będziemy mieli tę praktyczną pomoc w śpiewie.

4.   W tym tygodniu Mamy dni odnowy duchowej – 1. Czwartek – nabożeństwo o godz. 16.3o; 1. Piątek – nabożeństwo o godz. 16.3o, do południa odwiedziny chorych w domach, 1. Sobota – nabożeństwo o godz. 16.15.

Zapraszamy jak najserdeczniej na nabożeństwo do naszych Patronów parafialnych – do Marki Bożej Gwiazdy Morza, do św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu. Polecajmy na kartkach swoje różne intencje związane z codziennym życiem; będziemy też modlić się za parafię, za Kościół, za Ojczyznę i za świat. Bardzo gorąco zapraszamy na takie nabożeństwo w każdą środę o godz. 16. 3o, a o godz. 17.oo będzie Msza św. w tych wszystkich intencjach.

5.  Kochani, jeszcze jedna oferta duchowa. Począwszy od przyszłej niedzieli będziemy prowadzili medytację przed Najświętszym Sakramentem nad Słowem Bożym z danej niedzieli. Wszystkich, którzy pragnę zgłębiać Boże Słowo i adorować Jezusa Eucharystycznego zapraszamy w niedzielę na godz. 16.oo.

6.  Za tydzień będziemy obchodzić „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – z tej okazji, jak mamy w zwyczaju, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

7.  Po każdej Mszy św. będziemy rozprowadzać świecę caritas – świeca kosztuje 5 zł., każdy dodatkowa złotówka pozostaje na rzecz ubogich w naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary i wszystkim życzymy jak najpiękniejszego przeżywania czasu Adwentu.
Niech Maryja będzie nam Orędowniczką i przykładem modlitwy i duchowej odnowy.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi