Ogłoszenia na II niedzielę Adwentu

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej
Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów

Ogłoszenia duszpasterskie  2.Niedziela Adwentu –  6 – XII – 2015r.

1.   Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Dziękujemy za ofiary przy tej okazji złożone; Bóg zapłać za pieniądze dawane przy tej okazji także na ekran ledowy – zapewne będziemy mieli go na najbliższe Święta. Dziękujemy tym, którzy dzielą się z nami także swojskimi produktami spożywczymi.
Poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii lub przy furcie klasztornej.

2.  Cieszymy się Waszą obecnością na wspólnym śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny i na Mszy roratniej. Ubogacajmy swego ducha w Adwencie tymi nabożeństwami. W naszym kościele Godzinki śpiewamy: w niedziele o godz. 8.4o, a w dni powszednie o 6.4o.
Zapraszamy na medytację przed Najświętszym Sakramentem nad Słowem Bożym dzisiaj na godz. 16.oo.

3.  We wtorek mamy piękne Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 7.oo, 9.oo i 17.oo.
Tego dnia rozpoczyna się w naszym Kościele Katolickim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który potrwa do 20 listopada 2016r. Jesteśmy wdzięczni Biskupowi Jackowi Jezierskiemu, że na czas tego JUBILEUSZU, ustanowił nasz kościół parafialny kościołem odpustu zupełnego. Oznacza to, że w naszym kościele w okresie 8 XII 2015 – 20 XI 2016 można zyskać odpust zupełny.

4.   Obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – z tej okazji po Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc temuż Kościołowi.
Przy wyjściu rozprowadzać będziemy także świece caritas – świeca kosztuje 5 zł., każda dodatkowa złotówka pozostaje na rzecz ubogich w naszej parafii.

Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe.
Maryja Niepokalanie Poczęta niech wyprasza wszystkim łaskę pobożnego życia.