Kościół w Krynicy – kościołem jubileuszowy w Roku Bożego Miłosierdzia

rok_milosierdzia_bozegoOjciec święty Franciszek dnia 14 marca 2015 r. ogłosił nowy rok liturgiczny w Kościele – Rokiem Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się on 8 grudnia 2015 roku w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP, a kończy 20 listopada 2016 r w Święto Chrystusa Króla Wszechświata.

W związku z tym jubileuszem biskup diecezji elbląskiej bp. Jacek Jezierski wydał Dekret o ustanowieniu miejsc dla uzyskania odpustu zupełnego z okazji nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w którym ustanawia nasz kościół parafialny w Krynicy Morskiej jednym z kościołów w którym będzie można uzyskać odpust zupełny.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości przebywających w Krynicy Morskiej do korzystania z tego szczególnego daru jaki otrzymała nasza parafia.

Warunki do uzyskania odpustu zupełnego w kościele odpustowym z okazji Jubileuszu Bożego Miłosierdzia:

 1. Nawiedzić kościół – udać się do niego w duchu pielgrzymki – /w sytuacji gdyby był zamknięty, wystarczy dotknąć drzwi/.
 2. Odmówić Wierzę w Boga Ojca …i Ojcze nasz…
 3. Należy także spełnić warunki stałe odpustu zupełnego:
  – Przystąpienie do sakramentu pokuty – jeżeli ktoś nie jest w stanie łaski uświęcającej.
  – Przyjęcie Komunii św.
  – Modlitwa za Papieża i w intencjach, które Ojciec Święty nosi w swoim sercu.
  – Odrzucenie przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego.

Więcej o warunkach uzyskania odpustu tutaj

Pomocą w dobrym przeżyciu tego Jubileuszu może być zapoznanie się z bullą „Misericordiae vultus”,  w której papież pisze o Bożym Miłosierdziu, z pełnym tekstem tego dokumentu możemy zapoznać się tutaj.