Weekendowe warsztaty małżeńskie

pokochajsiebiewzwiazku_920-660x220

Bracia Kapucyni pracujący w Centrum Duchowości Honoratianum, zapraszają małżonków na weekendowe warsztaty: Pokochaj siebie w związku, sztuka asertywności.

Celem tego spotkania ma być: “przyjęcie za swój stylu podróżowania przez życie małżeńskie z dużą świadomością własnego kierunku, własnego celu i własnych potrzeb. Niezbędnikiem dla takiego podróżowania jest dobra mapa swych potrzeb i rozeznanych możliwości (wiem czego chcę, co mogę) oraz wartości (co jest dla mnie ważne). Asertywność to pewien sposób funkcjonowania. Ważne słowa kluczowe to pewność siebie (autentyczna), poczucie własnej wartości i godności, szacunek dla siebie i innych, realizacja własnych potrzeb i praw bez naruszania godności innych, szczerość, swoboda i aktywne rozumienie tego, co się dzieje (świadomość własnych i ew. cudzych emocji). Elegancja działania. Dwie nieasertywne postawy to Uległość – przyznanie innym większych praw oraz Dominacja – przyznanie sobie większych praw.”

Warsztaty odbywają się w Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu w dniach: 29-31 stycznia 2016. Więcej informacji na stronie CDH.