Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej
Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

 

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 17.01.2016

 

1. Z serdecznością witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej o. Marka Zawadzkiego, który od środy – 13 stycznia – posługuje w naszej krynickiej parafii. Przybył do nas z Lublina, gdzie przez wiele lat posługiwał min. jako kapelan w szpitalu i jako spowiednik – w naszym kościele zakonnym w centrum Lublina mamy całodzienną posługę w konfesjonale. Czcigodnemu Ojcu Markowi życzmy w życiu zakonnym i w posłudze duszpasterskiej obfitości Bożych łask, opieki Maryi Gwiazdy Morza, która jest patronką naszego kościoła; patronowie parafii – św. Piotr i św. Franciszek niech wypraszają naszemu nowemu Współbratu zapał i radość w posłudze duszpasterskiej. Życzymy również zdrowia i pogody ducha w codziennym życiu w Krynicy Morskiej – w tym niepowtarzalnym mieście, którego hasłem reklamowym są słowa: w Krynicy zawsze świeci słońce – dodajemy: czasami po drugiej stronie chmur.

2. W Seminarium Diecezjalnym w Elblągu odbędą się rekolekcje powołaniowe. Szczegóły na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej: www.wsdelblag.pl.

3. Dziś obchodzimy „Dzień dialogu Kościoła z judaizmem”, a od jutra rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Święty Jan Paweł II prosił: ‘‘Błagajmy Pana o łaskę. Błagajmy Go, aby usunął przeszkody, które opóźniają dojście do pełnej jedności. Błagajmy Go, aby tym wszystkim, którzy współpracują w dziele zbliżenia, dał swojego Ducha, Ducha Świętego, który poprowadzi ku pełnej prawdzie, który obdarzy miłością i rozpali w nas pragnienie dążenia do jedności”.

Dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary, wszystkim życzymy radości i gorliwości w dążeniu do zbawienia w Kościele Katolickim.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi