Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej
Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 4. Niedziela Zwykła – 31.01.2016 r.

 

1. W ramach kończącego się Roku Życia Konsekrowanego zapraszamy:

  • dziś na Niespory o godz. 16.3o i na Mszę św., która będzie uroczystym rozpoczęciem Roku Miłosierdzia w naszej parafii;
  • na adorację Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek o godz. 16.oo.

2. Święto Objawienia Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej przypada we wtorek 2 lutego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo i o 17.oo. Na Mszę św. przychodzimy z gromnicami. Taca tego dnia jest przeznaczona na rzecz sióstr klauzurowych. (więcej o tej zbiórce czytaj TUTAJ)
W to Święto na Mszę św. wieczorną o godz. 17.oo zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, by wspólnie przeżyć wręczenie świec.

3.a. Nasz Prowincjał dokonał zmian kapłanów w naszej parafii. Niedawno przybył do nas o. Marek Zawadzki z Lublina, na jego miejsce do Lublina odchodzi od nas o. Adam Dobrodziej. Z wielką serdecznością dziękujemy mu za posługę w tutejszej parafii, za wszelkie dobro, które czynił gorliwie i z delikatnością, zajmował się chorymi, ma wrażliwość wobec potrzebujących duchowo i materialnie. Wyłapywał różne braki techniczne i zawsze naprawiał usterki.

Na posługę w Lublinie, gdzie głównym obowiązkiem będzie posługa w konfesjonale – w tamtejszym kościele jest całodzienna spowiedź – życzymy Czcigodnemu o. Adamowi mocy ducha i dobroci serca, Bożej łaski oraz wstawiennictwa Maryi i św. Franciszka z Asyżu. Na Mszę św., w intencji odchodzącego o. Adama zapraszamy w środę 3 lutego o godz. 17.oo.

3.b. Członków Żywego Różańca oraz osoby, które chciałyby dołączyć do tej pięknej modlitwy, zapraszamy w środę na nabożeństwo o godz. 16.3o, na wieczorną Mszę św. o godz. 17.oo, a po Mszy św. na spotkanie w sali. Mile widziane ciastko i owoce.

4. W tym tygodniu mamy także:

  • I Czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.3o;
  • I Piątek – odwiedziny chorych w domach do południa, o 16.3o nabożeństwo Pierwszopiątkowe.

5. Zbiórka do puszki jako pomoc dla ubogich w naszej parafii odbędzie się za tydzień – w niedzielę 7 lutego – po każdej Mszy św.

Wyrażamy naszą wdzięczność za wsparcie materialne i duchowe. Wszystkim solenizantom lutego oraz osobom obchodzącym wszelkie rocznice, życzymy pokoju i radości serca płynącego z bliskości Boga oraz odczuwalnej opieki Matki Najświętszej.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi