Światowy Dzień Chorego

dzien_chorego11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

Został on ustanowiony przez Jana Pawła II listem z dnia 13 maja 1992 r. jako dzień modlitwy i refleksji nad sensem ludzkiego cierpienia i choroby. Papież pisał, że “ma on na celu uwrażliwienie ludu Bożego i – w konsekwencji – wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu…”

W tym dniu w kościołach i kaplicach szpitalnych sprawowana jest specjalna Eucharystia w intencji osób chorych, ich rodzin i opiekunów, w naszej parafii odbędzie się ona o godz. 17.00, w jej trakcie będzie udzielany Sakrament Chorych.

Z okazji Dnia Chorego Ojciec Święty skierował do wiernych orędzie Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja:„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5). Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego dokumentu, pełną wersję możemy przeczytać na stronie Watykanu