Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej
Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

 

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu – 14.02.2016 r.

 

1. Święty Jan Paweł II naucza nas:

”Dziś zostaliśmy wezwani do czterdziestodniowego postu. Przez ten post Kościół nawiązuje do czterdziestodniowego postu Chrystusa na pustyni. Ale przede wszystkim został nam przypomniany cel postu. Celem postu jest walka z grzechem, przezwyciężanie różnorodnych pokus, w które uwikłane jest życie człowieka. Pokusy pochodzą od szatana, ale – jak uczy Kościół – pochodzą one również od zepsutego świata oraz od naszej słabej natury która po grzechu pierworodnym stała się skłonniejsza do złego, niż do dobrego. /…/

… liturgia dzisiejszej I Niedzieli Wielkiego Postu… wskazuje równocześnie na podstawowy środek, z pomocą, którego każdy z nas może przezwyciężać pokusy. Tym środkiem jest modlitwa. /…/ Życzę wszystkim tej zażyłości z Bogiem, tej modlitwy, która potrafi przezwyciężyć i pokonać wszystkie pokusy życia”.

Zapraszamy Parafian i Gości na modlitewne nabożeństwa właściwe obecnemu okresowi liturgicznemu:

  • na Drogę Krzyżową – dla bardziej godnego i pobożnego przeżywania tego nabożeństwa zmieniamy jego godzinę – Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątki o godz. 16.15.
  • na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 9.5o.

2. Zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy i do Świętych Patronów naszej parafii – św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu – nabożeństwo w środę o godz. 16.3o, Msza św. o godz. 17.oo w intencjach, które można składać do skarbonki przy bocznym ołtarzu Matki Bożej.

Szanownym Gościom i Drogim Parafianom wyrażamy wdzięczność za wszelką życzliwość. Wszystkim życzymy gorliwego i cierpliwego trwania w postanowieniach wielkopostnych – oby zaowocowały one trwałą duchową przemianą.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi