Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej
Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

 

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2016 r.

 

1. Spotkanie formacyjne młodzieży naszej parafii przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie się dziś po Mszy św. wieczornej.

2. Członków Żywego Różańca zapraszamy w środę na nabożeństwo o 16.30, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00, którą odprawimy w intencji Żywego Różańca w naszej parafii oraz w intencjach złożonych do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypada 1. Czwartek i 1. Piątek miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa w tych dniach o godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek przed południem.

4. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:

  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 9.50
  • Rozważanie Drogi Krzyżowej w piątki o 16.15

Jakże wymowne są tu słowa Jezusa wypowiedziane w objawieniu do św. Faustyny: “Jedna godzina rozważania mojej męki ma większą zasługę, aniżeli cały rok biczowania się do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie wielkim pożytkiem , a Mnie sprawia wielką radość” /Dzienniczek św. Faustyny 369/.

5. Bóg zapłać za ofiary na misje, które złożycie do puszki po Mszy św. Za tydzień puszka na rzecz ubogich naszej parafii.

Parafianom i Gościom dziękujemy za ofiary. We Mszy śpiewaliśmy refren – Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia – niech te słowa pobudzają nas do cierpliwego wysiłku nawrócenia i modlitwy za grzeszników.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi