Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

 

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną – 04.04.2016 r.

 

1. Jutro mamy liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Z tej okazji zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – odpowiednie obrazki są na stoliku.

Z tym wiąże się również komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Pełna treść komunikatu TUTAJ

2. Członków Żywego Różańca zapraszamy w środę na nabożeństwo o godz. 16.30 i na Mszę św. o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu mamy I Czwartek miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.30 i na Mszę św. o godz. 17.00.

4. Jak co roku w naszym mieście odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, w tym starego sprzętu AGD i elektronicznego. Będzie to miało miejsce 12 kwietnia – tego dnia odpady te i sprzęt należy wystawić przed domem na chodniku. W tym roku firma Green Office Ecologic, współpracująca w ostatnich latach z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwróciła się z prośbą o przekazanie starego sprzętu AGD i elektronicznego dla niej. Przychody uzyskane z tego sprzętu posłużą wsparciu działalności dobroczynnej Kościoła na misjach oraz finansowaniu Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w lipcu w Polsce. Na stoliku są ulotki.

Cała akcja – po przedłożeniu stosownych dokumentów – została uzgodniona z naszym Urzędem Miejskim. Pragnę zaznaczyć, że Urząd Miejski przekazuje ten sprzęt nieodpłatnie. W imieniu Fundacji i własnym dziękuję za tę współpracę.

5. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odszedł do Boga Grzegorz Słonina – wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,…

6. Wszystkim Bóg zapłać za wasze wsparcie duchowe i materialne.

Jubilatom i solenizantom kwietnia życzmy zdrowia i Bożej opieki w codziennym życiu.
Niech zmartwychwstały Jezus będzie blisko was we wszelkich przeżyciach.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi