Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

 

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną – 17.04.2016 r.

 

1. Przeżyliśmy oficjalne obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Bądźmy wdzięczni Bogu i wszystkim ludziom, dzięki którym przez wieki aż po dzień dzisiejszy, jesteśmy w absolutnej większości Narodem katolickim. Niech każdego z nas jubileusz ten zachęci do nieustannej wierności łasce Chrztu św. – pielęgnujmy w sobie nade wszystko wiarę, nadzieję, miłość i ukochanie Kościoła Katolickiego, w którym otrzymujemy wszelką pomoc w zbawieniu. W zakrystii można nabyć po 2 zl. małe książeczki zawierające przekrój historii chrześcijaństwa w Polsce.

2. W sobotę 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Jest on jednym z głównych patronów Polski i Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. Jego orędownictwu polecajmy Polaków i rządzących naszym Państwem.

3. W najbliższą niedzielę tj. 24 kwietnia zapraszamy na godzinę 9.00 na Mszę św. imieninową o. Marka, by modlić się o dalsze łaski dla Niego w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.

4. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza – serdecznie dziękujemy za Wasze ofiary złożone na tacę, które przekażemy na nasze kapucyńskie seminarium duchowne w Lublinie. W swoich osobistych modlitwach prośmy Boga o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej krynickiej parafii. Wspólnie teraz pomódlmy się słowami św. Jana Pawła II:

“Jezu, jedyny Zbawicielu człowieka! Modlimy się do Ciebie za naszych braci i za nasze siostry, którzy odpowiedzieli “tak” na Twoje powołanie do kapłaństwa, do życia konsekrowanego i do misji. Spraw, aby ich życie odnawiało się każdego dnia i stawało się żywą Ewangelią. Panie miłosierny i święty, nadal posyłaj nowych robotników na żniwo Twego Królestwa! Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi. Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.”

Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za dary materialne i za modlitwę. Gościom i Parafianom życzymy radosnej wierności własnemu powołaniu.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi