Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 24.04.2016 r.

1.   Jutro Święto św. Marka Ewangelisty – odpust w sąsiedniej parafii w Kątach Rybackich – główna Msza św. wieczorem o godz. 18.oo. Jest to również dzień imienin o.Marka Zawadzkiego, który posługuje w naszej parafii, a także trzech proboszczów naszego dekanatu – w swoich modlitwach polecajmy Bogu Drogich Solenizantów.

2.   Nasz Prowincjał dokonał zmian personalnych w tutejszej wspólnocie – we wtorek do Olsztyna odejdzie br. Piotr Ruszczak, natomiast jutro – 25 kwietnia – przybędzie do nas br. Robert Kotara. Na Mszę św. w intencji tych Braci zapraszamy we wtorek o godz. 7.oo. Bądźmy licznie obecni, aby w przez modlitwę wyrazić wdzięczność br. Piotrowi Ruszczakowi i przywitać br. Roberta.

3.  Za tydzień rozpoczniemy miesiąc maj. Ulegnie zmianie godzina Mszy  św. wieczornej – w dni powszednie i w niedziele będzie ona o godz. 19.oo, nabożeństwo majowe o godz. 18.3o. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierać do puszki ofiary dla ubogich.

4.  Święty Wojciech poniósł śmierć na terenie nasze diecezji elbląskiej – w Świętym Gaju. Uroczystości ku czci św. Wojciecha w par. Kwietniewo, na terenie której leż Święty Gaj, odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5.  Posłuchajmy prośby księdza Jarosława Łukaszewskiego z parafii św. Mikołaja w Elblągu do świadków wizyty Prymasa Tysiąclecia w naszej parafii: “W dniach 29-30 kwietnia 1958 r. Prymas Polski Stefan kard. Wyszyński odwiedził Elbląg i okolice, a w tym Krynicę Morską! Była to druga w historii wizyta Prymasa Tysiąclecia na naszych ziemiach. Osoby, które były świadkami tych wydarzeń, posiadają pamiątki lub zdjęcia upamiętniające tę wizytę proszę o kontakt. Równocześnie informuję, że modlitwa o beatyfikację kard. Wyszyńskiego w katedrze elbląskiej jest w każdy czwartek, Msza św. o godz. 18.oo.” Telefon do ks. Jarosława jest u ojca Proboszcza.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie formy wsparcia naszej parafii.

Wszystkim życzymy Bożej łaski i pięknych dni.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi