Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

kosciol_12Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

 

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną – 01.05.2016 r.

1.  Rozpoczynamy maj, miesiąc określany jako maryjny – zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.3o. Od dziś Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.oo.

We wtorek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.oo, 10.3o i o 19.oo.

2.  Członków Żywego Różańca zapraszamy w środę na nabożeństwo i na Mszę św. o godz. 19.oo, którą odprawimy min. w intencji Waszej i Waszych rodzin.

3.  W piątek – 6 maja – rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na rozważania i modlitwę w czasie Mszy św. o godz. 19.oo.

4.   W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – 1.Czwartek, 1.Piątek i 1.Sobota.

5. Przeżywamy okres Zmartwychwstania Pańskiego. Tajemnica ta znajduje swoje odbicie także w rozumieniu krzyża. Do chrześcijańskiej tradycji wszedł ‘krzyż franciszkański’, który w bogatej symbolice różnych postaci ukazuje bogactwo tajemnicy męki i śmierci Jezusa. W zakrystii jest do nabycia – po 15 zł. – książeczka przybliżająca bogactwo myśli zawartych w tej pięknej ikonie krzyża.

6.   Serdecznie dziękujemy za ofiary, które po Mszy św. złożycie do puszki na ubogich.

7.   Powstańmy – z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do Boga Piotr Szeraszewicz – wieczny odpoczynek racz mu dać , Panie…

Szanownym Gościom i Drogim Parafianom wyrażamy naszą wdzięczność za modlitwę i za ofiary materialne.

Solenizantom i wszystkim jubilatom miesiąca maja składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,  darów Ducha Świętego i  matczynej opieki Maryi – Matki Jezusa, Kościoła i naszej.