Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej

Ogłoszenia duszpasterskie   22-V-2016r.

Niedziela Trójcy Świętej

1.a.   Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość 1. Komunii św. Pamiętajmy  w swoich modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych, aby wzrastały w pobożności eucharystycznej. Dzieci i rodziców zapraszamy do wspólnego przeżywania tzw. ”białego tygodnia” poprzez udział w nabożeństwie majowym o godz. 18.3o i we Mszy św. wieczornej. Uroczystym zakończeniem tego pięknego czasu będzie udział we Mszy o godz. 10.3o i w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 26 maja.

1.b.   Dzieci, które rok temu przystąpiły do 1.Komunii św., będą miały swoją Mszę św. ‘rocznicową’ za tydzień, 29 maja o godz. 10.3o.  Dzieci te i ich rodziców zapraszamy na spowiedź w sobotę 28 maja na godz. 16.oo.

2.  Przed nami bardzo piękna i ważna dla nas Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czwartek 26 maja. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę. Główna, uroczysta Msza św. o godz. 10.3o – po niej wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami: wyruszymy z kościoła ul. Teleexpressu, dalej pójdziemy ulicami: Portową, Świerczewskiego, Rybacką,  Szkolną, Leśną – zakończenie procesji przy cmentarzu parafialnym. Prosimy o jak najgorliwsze zaangażowanie parafian w tę procesję poprzez przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, baldachimu i przez udekorowanie swoich domów znakami religijnymi.

            To wszystko podejmujemy w duchu wiary w Boga i świadectwa dawanego Jezusowi, który nas zbawił i pozostał z nami pod postaciami Chleba i Wina.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom z umycie zadaszenia łodzi,parafianom za porządkowanie placu przykościelnego i konserwacje łodzi.Wszystkim Gościom i Parafianom wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary.

Przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej – wszystkim życzymy błogosławieństwa Ojca, i Syna, i Ducha Świętego na modlitwie, w pracy i w odpoczynku.