ogłoszenia na 9.Niedzielę Zwykłą 29 V 2016

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

Ogłoszenia duszpasterskie      9. Niedziela Zwykła   29-V-2016r.

1.  W dniu dzisiejszym dziesięcioro dzieci z naszej parafii w czasie Mszy o godz. 10.3o obchodzi rocznicę 1.Komunii św. Polecajmy te dzieci Bogu prosząc, aby trwały i wzrastały w miłości do Jezusa Eucharystycznego i były wierne przede wszystkim obowiązkowi Mszy św. niedzielnej.

2.a.  W środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec – zapraszamy na wspólną modlitwę do Serca Jezusowego przez śpiew Litanii codziennie o godz. 18.3o.

2.b.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1.Czwartek, 1.Piątek i 1.Sobota miesiąca – w 1. Piątek od godz. 9.oo odwiedziny chorych w domach.

2.c.  Powoli staje się naszą tradycją zbiórka do puszek na rzecz ubogich naszej parafii – co uczynimy za tydzień w 1.niedzielę czerwca po każdej Mszy św.

3.  W tym tygodniu mamy piękne liturgiczne święta: we wtorek 31 V – Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny; w piątek 3 VI – Uroczystość Najśw. Serca Jezusowego; a w sobotę 4 VI – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

4. Z wielką serdecznością dziękujemy Drogim Parafianom za piękne zaangażowanie w przygotowanie i sam przebieg procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tej ważnej Uroczystości ku czci Jezusa Eucharystycznego oraz wszystkim Uczestnikom procesji składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.  Przeżywamy Jubileusz Chrztu Polski – w zakrystii są do nabycia małe książeczki ukazujące skrótowo historię chrześcijaństwa w Polsce – cena książeczki 2 zł. Można także pogłębić duchową świadomość symboliki tzw. krzyża franciszkańskiego – książka na ten temat także w zakrystii – po 15 zł.

Szanownym Gościom i Parafianom dziękujemy za życzliwość i i wsparcie materialne.

Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask i pięknych dni.