Ogłoszenia na 12 niedzielę zwykłą 19 VI

Ogłoszenia duszpasterskie       12. niedziela zwykła   19-VI-2016r.

1.  Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele każdego o godz. 18.3o; w połączeniu z tym nabożeństwem – w środy jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – intencje można składać do skarbonki przy bocznym ołtarzu po prawej stronie kościoła.

2.  Od jutra do najbliższego piątku 24 VI włącznie – codziennie na placu obok naszego kościoła – będą odbywać się wieczory chwały – zapraszamy na wspólny śpiew pieśni i na duchowe ubogacenie się świadectwami.

3. Za tydzień na wszystkich Mszach św. homilie wygłosi profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr hab. o. Andrzej Derdziuk OFMCap. Będzie możliwość nabycia jego publikacji duszpasterskich wraz z autografem.

4.  Z kalendarza liturgicznego: w piątek 24 VI uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę 25 VI wspomnienie bł. Doroty z Mątów – Patronki naszej Diecezji Elbląskiej.

5.  Do chrześcijańskiej tradycji ikonograficznej należy tzw. ‘krzyż franciszkański‘, który w  symbolice różnych postaci ukazuje bogactwo tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. W zakrystii jest do nabycia – po 15 zł. – książeczka przybliżająca bogactwo myśli zawartych w tej pięknej ikonie krzyża, można także nabyć sam krzyżyk po 5 zł.

6.  W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku, także Msze bezterminowe. Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.  W naszym kościele parafialnym Msze św. w czerwcu są odprawiane w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.oo i 19.oo; w niedziele o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 19.oo. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy.

Szanownym Gościom i Parafianom jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

Niech wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa w jak najpiękniejszym przeżywaniu chrześcijańskiej tożsamości. Każdemu z Was życzymy pogody z nieba i radości ducha.

                                                                                     Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi