Ogłoszenia duszpasterskie 3 VII 2016

Ogłoszenia duszpasterskie – 14. niedziela zwykła   3-VII-2016r.

1.  Serdecznie dziękujemy o.Krzysztofowi Przybylskiemu za refleksję o kapucyńskiej posłudze misyjnej. W swoich modlitwach pamiętajmy o misjonarzach.

2.  W naszym kościele także i w tym odbędą się koncerty organowo-kameralne. Organizatorem koncertów jest Urząd Miasta i nasza parafia – bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Krynicy Morskiej – panu Krzysztofowi Swatowi i jego Radzie za życzliwość i troskę o ten rodzaj muzyki. Dziękujemy także kierownikowi artystycznemu tych koncertów, którym jest prof. Henryk Gwardak – nasz organista.

            Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 9 lipca o godz. 20.oo. Wystąpią w nim: śpiewaczka pani Danuta Mossakowska-Dulska i pan Henryk Gwardak, który w swoim dorobku ma wiele koncertów w różnych krajach. Serdecznie zapraszamy.

            Koncerty prowadzić będzie pani Dominika Janik – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przed koncertami będą rozdawane bezpłatne folderki z programem i z informacjami o wykonawcach. Plakat informacyjny o wszystkich koncertach jest zamieszczony w gablocie.

3.  W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku, także Msze bezterminowe. Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.  W naszym kościele parafialnym Msze św. w lipcu i w sierpniu są odprawiane w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.oo i 19.oo; w niedziele o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 17.oo, 19.oo, 20.3o. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w każdą środę nabożeństwo o godz. 18.3o, Msza św. o godz. 19.oo w intencjach, które można składać do skarbonki po prawej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu. Kościół jest otwarty od godz.  6.3o do 20.oo.

4.  Bóg zapłać za ofiary, które po Mszy św. złożycie do skarbonki na rzecz ubogich naszej parafii.

Szanownym Gościom i Parafianom jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

”Życie… jest jak fala morska. Utrzymasz się na grzbiecie – wyrzuci cię na bezpieczny brzeg; nie utrzymasz się – poniesie cię coraz dalej od brzegu”/Gustaw Herling-Grudziński/. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i przyjemnego pobytu w Krynicy Morskiej.

                                                                             Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi