Ogłoszenia duszpasterskie 10 VII 2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie  15. niedziela zwykła   10-VII-2016r.

1.   W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy o.Piotra HEJNO, który przybył do nas z Zakroczymia i będzie posługiwał w naszej krynickiej parafii. Życzymy Ojcu Piotrowi Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Gwiazdy Morza, ludzkiej życzliwości i dobrego samopoczucia w tym nadmorskim klimacie.

2.  Zapraszamy na rozważania o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, które będą głoszone od jutra do piątku 15 lipca w czasie Mszy św. o godz. 19.oo. Nauki wygłosi nasz współbrat o. dr Gabriel Bartoszewski, który prowadzi proces beatyfikacyjny Kardynała Wyszyńskiego.

3.  Za tydzień 17 VII, na wszystkich Mszach św., będziemy gościć znaną z wielu koncertów piosenkarkę p. Monikę Grajewską, która swoim śpiewem ubogaci nasze przeżywanie Mszy św. Będzie też możliwość nabycia jej płyt.

4.  W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku, także Msze bezterminowe. Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej. W naszym kościele parafialnym Msze św. w lipcu i w sierpniu są odprawiane w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.oo i 19.oo; w niedziele o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 17.oo, 19.oo, 20.3o. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w każdą środę nabożeństwo o godz. 18.3o, Msza św. o godz. 19.oo w intencjach, które można składać do skarbonki po prawej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu. Kościół jest otwarty od godz.  6.3o do 20.oo.

5.  Zachęcamy do nabycia książki o świętym kapucynie Leopoldzie Mandić, który był bardzo gorliwym spowiednikiem w Padwie, gdzie zmarł w 1942r. – posługiwał po kilkanaście godzin na dobę w specjalnie urządzonym pokoiku. Książka zawiera jego biografię oraz myśli na każdy dzień roku –  można ją nabyć przed kościołem – kosztuje 20 zł.

Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ Gościom i Parafianom za modlitwę za nas i za wsparcie materialne.

Wszystkim, którzy przybyli do nas na odpoczynek, życzymy pogody ducha i pogody z nieba.

                                                                          Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi