Ogłoszenia duszpasterskie na 24 VII

Ogłoszenia duszpasterskie  17. niedziela zwykła   24-VII-2016r.

1.   Dziękujemy Siostrom Katarzynkom za ubogacenie nas wspomnieniem swoich Współsióstr, które pozostały wierne Bogu nawet w trudnych okolicznościach wojny. Życzymy Siostrom wzrostu duchowego i nowych powołań.

2.   Jutro mamy święto św. Jakuba Apostoła, ale tradycyjnie wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Zapraszamy kierowców na Mszę św. o godz. 19.oo, po której poświęcimy pojazdy – będzie też można wesprzeć finansowo zakup samochodów dla  misjonarzy. Święty Krzysztof patronuje także Policji. Kierowcom i pracownikom Policji życzymy opieki świętego Patrona – niech wyprasza Boże dary na drodze ich życia religijnego i zawodowego.

3.  W naszym kościele parafialnym Msze św. w lipcu i w sierpniu są odprawiane w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.oo i 19.oo; w niedziele o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 17.oo, 19.oo, 20.3o. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Kościół jest otwarty od godz.  6.3o do 20.oo.

            Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę nabożeństwo  o godz. 18.3o, Msza św. o godz. 19.oo w intencjach, które można składać do skarbonki po prawej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu.

            W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku, także Msze bezterminowe. Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

4.  W kancelarii można nabyć NOWY TESTAMENT z komentarzem, który pomoże nam z większym zrozumieniem czytać i rozważać Pismo św.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy za nas modlą się i wspierają materialnie. Pamiętamy o Was w modlitwie i odprawiamy Msze św. za dobrodziejów.

Antoni Kępiński napisał: ”Ludzie spieszą się w pracy, dlatego niedbale ja wykonują; spieszą się w używaniu życia, dlatego jego smaku nie odczuwają; spieszą się w odpoczynku, dlatego nie mogą wypocząć…” – wszystkim życzymy spokoju i głębokiego relaksu w bliskości Boga.

                                                                                  Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi