Ogłoszenia parafialne 2 X 2016

1. Przeżywamy miesiąc wspólnotowej modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II powiedział: „Różaniec to łańcuch, który nas łączy z Maryją. Poprzez praktykę pobożnego odmawiania różańca zyskujemy wiele łask, a Maryja podaje nam rękę i prowadzi nasze chybotliwe czółno po wzburzonych falach. Z Nią jako Pośredniczką jesteśmy pewni naszego wiecznego zbawienia”. Zapraszamy na wspólne odmawianie Różańca w naszym kościele codziennie o godz. 16.3o.

W intencji członków Żywego Różańca w naszej parafii będzie odprawiona Msza św. w najbliższy piątek – 7 października o godz. 17.oo. Po Mszy św. spotkanie w sali duszpasterskiej – serdecznie zapraszamy.

2. Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, jednego z Patronów naszej parafii, wypada we wtorek 4 października. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.oo, 9.oo i 17.oo – wieczornej Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi nasz dziekan – ks. kan. Marek Mierzwa; będą obecni księża z dekanatu.

3. W tym tygodniu mamy 1.Czwartek i 1. Piątki miesiąca. W 1.Piątek odwiedziny chorych od godz. 9.oo. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do 1. Komunii św. zapraszamy do obejścia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Dzieci otrzymają specjalne obrazki, na których kapłani będą odnotowywać kolejne spowiedzi. Do pierwszych piątków zachęcamy inne dzieci i dorosłych.

4. Za tydzień będziemy obchodzić 16.Dzień Papieski, z tej okazji będzie zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia, który wspiera w kształceniu ubogą młodzież.

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz ubogich naszej parafii, które złożycie do puszki po Mszy św.

Wyrażamy wdzięczność każdemu, kto wspiera nas duchowo i materialnie. Wszystkim życzymy owocnego wstawiennictwa św. Franciszka z Asyżu.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap.
ze Współbraćmi