Ogłoszenia parafialne

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

Ogłoszenia duszpasterskie   32. Niedziela Zwykła   6-XI-2016r.

1.  Przeżywamy miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Gromadźmy się na wspólnej modlitwie  za naszych bliźnich, którzy cierpią w czyśćcu. Święty Augustyn powiedział: ”Łza za zmarłymi wyparowuje; kwiat na grobie więdnie; modlitwa natomiast dociera aż do serca Najwyższego”. Różaniec wypominkowy w naszym kościele codziennie o godz. 16.3o, Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych o godz. 17.oo.

2.  W piątek – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo i 17.oo. W swoich modlitwach polecajmy Bogu Ojczyznę i Naród. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Na ten dzień Biskup Jacek Jezierski udziela dyspensy od mięsa.

3.  Episkopat Polski podjął duszpasterska inicjatywę, by Chrystus został przyjęty przez Polaków jako Król i Pan serca. Za dwa tygodnie 20 listopada – w niedzielę Chrystusa Króla – ”każdy będzie mógł osobiście  i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana”. Do tego duchowego wydarzenia chcemy przygotować się przez nowennę, która rozpocznie się w piątek 11 listopada – w naszym kościele rozważania i modlitwy nowennowe w czasie Mszy św. o godz. 17.oo.

4.  Za tydzień będziemy gościć Diakona z Wyższego  Seminarium Duchownego w Elblągu. Diakon wygłosi homilie i będzie rozprowadzał kalendarze na 2017 – przy tym będziemy mieli okazję, by wesprzeć materialnie nasze Seminarium Diecezjalne.

Bóg zapłać za ofiary i życzliwość.  Wszystkim życzymy Szczęść Boże.

                Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi