Ogłoszenia parafialne

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

Ogłoszenia duszpasterskie    4.Niedziela Adwentu –  18 – XII – 2016r.

1.  Przeżyjmy jak najpiękniej duchowo ostatni tydzień Adwentu. Ubogacajmy się lekturą Pisma św., módlmy się za Kościół i Ojczyznę naszą, bierzmy udział w śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w dni powszednie o 6.4o. Msza św. roratnia o godz. 7.oo – zapraszamy serdecznie.  Dziś o godz. 16.15 odbędzie się ostatnia medytacja nad Słowem Bożym.

2.  W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas – dziękujemy za ofiary, które zostały złożone na rzecz ubogich naszej parafii. Są też do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.

3.  W sobotę – 24 grudnia – Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego – nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.oo, kościół będzie otwarty do 15.oo.

Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego. Przypominamy, że w Wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa, nie godzi się też pić alkoholu. Przy wspólnym uroczystym posiłku powinno być: czytanie stosownego fragmentu Ewangelii, łamanie się opłatkiem, życzenia płynące z serca, wspólny śpiew kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Pasterkę poprzedzi procesja do żłóbka o godz. 23.55.

4.  Msze św. w obydwa dni Świąt Narodzenia Jezusa według porządku niedzielnego – będzie również Msza św. o godz. 8.oo w kaplicy Sióstr Marylek przy ul. Rybackiej.

Dziękujemy za życzliwość. Wszystkim życzymy wstawiennictwa Matki Bożej i św. Józefa w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi