ogłoszenia parafialane

o

Ogłoszenia duszpasterskie   Niedziela  Palmowa  9-IV-2017r.

1. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wielkopostne misterium krzyża przygotowane przez młodzież. Odbędzie się ono w poniedziałek 10 kwietnia o godz. 16.oo w sali widowiskowej biblioteki. Zachęcamy do uczestnictwa w tym misterium, które będzie ubogaceniem naszych przeżyć wielkopostnych.

2. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – liturgia tych dni jest bogata w główne treści zbawcze: Eucharystia, Męka i Śmierć Jezusa oraz Zmartwychwstanie. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. Po Mszy św. adoracja Jezusa w ciemnicy do godz. 22.oo, o godz. 21.oo śpiew Gorzkich Żali cz. 1.

3.  W Wielki Piątek zapraszamy do naszego kościoła:  na Drogę Krzyżową o godz. 15.3o; na liturgię Wielkiego Piątku o godz. 18.oo; ofiary, które składamy przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii adoracja Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 22.oo, o godz. 21.oo śpiew Gorzkich Żali cz.2. i 3. Na liturgii w Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, przez następne dni będzie ona połączona z wieczornymi Mszami.

W Wielki Piątek wszystkich katolików – także korzystających z żywienia zbiorowego – obowiązuje post ścisły, na który składa się: wstrzemięźliwość od mięsa oraz jeden posiłek do syta i dwa skromne.

4. W Wielką Sobotę znajdźmy czas na adorację Jezusa Eucharystycznego,  który będzie uroczyście wystawiony w Grobie.

POŚWIĘCENIE  POKARMÓW  od   9.oo do 13.ooLiturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.oo – na tę liturgię przychodzimy ze świecami.

5.  SPOWIEDŹ w Triduum będzie w następującym porządku: w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek: w godz. 17.oo – 17.45; w Wielką Sobotę od godz. 9.oo do 13.oo i od godz. 18.oo do 18.45.

W dni Triduum Paschalnego nasz kościół będzie otwarty od godz. 8.oo do 22.oo.

6. W 1.dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.oo – nie będzie Mszy o godz. 9.oo.

7.   Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które po Mszy św. złożycie do puszki na kwiaty do grobu.

Parafianom i Gościom życzymy na cały Wielki Tydzień ducha religijnej zadumy i zjednoczenia z Chrystusem, naszym Zbawicielem,  oraz głębokich przeżyć sprawowanych misteriów.

                                                                                                                                                              Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi