Ogłoszenia parafialne

Parafia św. Piotra i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej

ogłoszenia duszpasterskie   11-VI-2017r.       Niedziela Trójcy Świętej

1.  Biskup Jan Styrna udzieli Sakramentu Bierzmowania – będzie to miało miejsce we wspomnienie św. Antoniego z Padwy – we wtorek 13 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 17.oo.

2.   Przed nami bardzo piękna i ważna dla nas Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek 15 czerwca. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę, a więc o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 19.oo. Główna, uroczysta Msza św. o godz. 10.3o – po niej wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami: wyruszymy z kościoła ul. Teleexpressu, dalej pójdziemy ulicami: Portową, Świerczewskiego, Rybacką,  Szkolną, Leśną – zakończenie procesji przy cmentarzu parafialnym. Prosimy o jak najgorliwsze zaangażowanie parafian w tę procesję poprzez przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, baldachimu i przez udekorowanie swoich domów znakami religijnymi. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów.

To wszystko podejmujemy w duchu wiary w Boga i świadectwa dawanego Jezusowi, który nas zbawił i pozostał z nami pod postaciami Chleba i Wina.

3.   W sobotę – 17 czerwca – mamy liturgiczne wspomnienie Świętego Brata Alberta, który jest jednym z Patronów tego roku.

4.   W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku.  Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – Msza św. w środę o godz. 19.oo w intencjach, które można składać do skarbonki po prawej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu.  Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Kościół jest otwarty od godz. 6.3o do 20.oo.

Wszystkim Gościom i Parafianom wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary.

Przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej – wszystkim życzymy błogosławieństwa Ojca, i Syna, i Ducha Świętego na modlitwie, w pracy i w odpoczynku.