ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie   27-V-2018r.       Niedziela Trójcy Świętej

1.  Przed nami bardzo piękna i ważna dla nas Uroczystość Najświętszego  Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek 31 maja. Z powodu remontu ulic Portowej i Spacerowej, będzie nieco utrudnień, ale bądźmy wyrozumiali.  Wewnętrznie skupiajmy się na Jezusie, który pod postacią Chleba przejdzie przez miejsca naszego życia, pracy, rozrywki, by uświęcać naszą codzienność. A my sercami pełnymi wdzięczności chcemy Jezusa  uwielbiać i prosić o Jego błogosławieństwo.

            Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę, a więc o godz. 9.oo, 10.3o, 19.oo. Główna, uroczysta Msza św. o godz. 10.3o – po niej wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami: wyruszymy z kościoła ul. Teleexpressu, ul. Portową, Spacerową, Rybacką, Szkolną, Leśną – zakończenie procesji przy cmentarzu parafialnym.

            Prosimy o jak najgorliwsze zaangażowanie parafian w tę procesję poprzez przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, baldachimu i przez udekorowanie swoich domów znakami religijnymi. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów. To wszystko podejmujemy w duchu wiary w Boga i świadectwa dawanego Jezusowi, który nas zbawił i pozostał z nami pod postaciami Chleba i Wina.

2.  W tym tygodniu 1. Piątek – odwiedziny chorych w domach od godz. 9.oo; także mamy 1.Sobotę.

3.  W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Wspólne nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.3o. Od następnej niedzieli 3 VI dochodzi jedna Msza św. w niedziele – o godz. 7.oo.

4. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku.  Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.  Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – Msza św. w środę  o godz. 19.oo w intencjach, które można składać do skarbonki po prawej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Kościół jest otwarty od godz. 6.3o do 20.oo.

Wszystkim Gościom i Parafianom wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej – wszystkim życzymy błogosławieństwa Ojca, i Syna, i Ducha Świętego na modlitwie, w pracy i w odpoczynku.