I Niedziela Adwentu

Oczekiwanie

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU 2 XII 2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Podejmujemy adwenty wysiłek duchowy, aby przygotować się na kolejne przeżywanie Świąt Narodzenia Jezusa. Temu przygotowaniu służą nasze osobiste praktyki uczestnictwa we Mszy roratniej, czytanie Pisma św. i dobre uczynki szczególnie wobec ubogich, także wyrzeczenia umacniające wolę i upiększające nasze dusze.

Ubogacimy się duchowo także poprzez uczestnictwo we wspólnym śpiewie Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele będziemy je śpiewać: w niedziele o godz. 8.4o, a w dni powszednie o 6.4o – zapraszamy serdecznie na to nasze polskie nabożeństwo, niech nie zabraknie dorosłych i młodzieży, a szczególnie dzieci, które niech przychodzą z lampionami.

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus kieruje do nas wezwanie ‘czuwajcie’. Święty Jan Paweł II podpowiada nam konkretny wysiłek duchowy: ”Co to znaczy «czuwam»? To znaczy, staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie. To taka bardzo podstawowa sprawa…”.

2. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

3. W środę zapraszamy – szczególnie członków Żywego Różańca w naszej parafii – na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do naszych Patronów o godz. 16.3o . Intencje można wrzucać do skarbonki. Po nabożeństwie Msza święta.

4. W tym tygodniu mamy I Czwartek – nabożeństwo adoracyjne połączone z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.3o; I Piątek – od godz. 9.oo odwiedziny chorych w domach, o godz. 16.3o nabożeństwo.

5. W sobotę 8 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo.

6. W przyszłą niedzielę – w czasie Mszy o godz. 10.3o – wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

7. Za tydzień będziemy obchodzić „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

8. W tym roku po opłatki zapraszamy do zakrystii – w niedziele i w dni powszednie po Mszach świętych.

9. Po Mszy św. rozprowadzamy świece Caritas – świeca kosztuje 5 zł., każda dodatkowa złotówka pozostaje na rzecz ubogich w naszej parafii – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących.

Dziękujemy za ofiary i wszystkim życzymy jak najpiękniejszego przeżywania czasu Adwentu.

Niech Maryja będzie nam Orędowniczką i przykładem czujności serca przy Bogu.