Ogłoszenia 3 III 2019 r.

W środę – 6 marca – rozpoczynamy Wielki Post. Dla nas ludzi wierzących jest to szczególny czas rozważania Męki Jezusa, w której Chrystus objawił swoją zbawczą miłość do każdego z nas.

W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo
W kaplicy Sióstr Msza św. będzie o godz. 8.oo.

Na każdej Mszy św. będzie zbierana taca na rzecz ubogich z naszej parafii.

W Środę Popielcową pod grzechem śmiertelnym należy zachować post ścisły, który polega:
1. na całkowitej wstrzemięźliwości od mięsa – dotyczy ona wszystkich powyżej 14 roku życia;
2. i na ilościowym ograniczeniu – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze – obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Jedno i drugie obowiązuje także osoby korzystające z żywienia zbiorowego w stołówkach.
Przez cały okres Wielkiego Postu nie należy uczestniczyć w zabawach czy dyskotekach.

W Wielkim Poście wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest m.in. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele rozważanie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.15; przy czym 12 kwietnia Droga Krzyżowa nad morzem będzie o godz. 17.3o, a 19 kwietnia – Wielki Piątek – o godz. 15.3o.
Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą śpiewane w każdą niedzielę o godz. 9.45.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 16.3o.

U początku Wielkiego Postu Kościół w Polsce przeżywa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem tego tygodnia jest “Młodzi, trzeźwi i wolni”. W swoich modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, o rodzicach i wychowawcach, by kształtowali postawy trzeźwościowe i abstynenckie. Niech też nie zbraknie naszej osobistej rezygnacji z alkoholu na czas Wielkiego Postu.