Ogłoszenia 27 X 2019 r.

 1. Za kilka dni rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Nasz Katechizm mówi: “Uznając w pełni … wspólnotę całego Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa, Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a «ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni» (2 Mch 12, 45), także modły za nich ofiarowywał” /KKK 958/.
 2. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione kartki można składać w kopertach na tacę lub w zakrystii po Mszach świętych. W intencji zmarłych wymienionych na kartkach przez oktawę Wszystkich Świętych – w dniach 1-8 listopada – będzie odprawiana Msza święta o godz. 17.00; przez cały listopad – za tychże zmarłych – będziemy modlić się na Różańcu o godz. 16.30.
 3. W piątek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych.
  Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00;
  w kaplicy na cmentarzu Msza święta będzie o godz. 12.00, po Mszy procesja.
  Tego dnia NIE będzie Mszy świętej w kaplicy Sióstr.
  W Uroczystość Wszystkich Świętych uczestnictwo we Mszy św. obowiązuje pod grzechem śmiertelnym.
  Z racji na uroczystość 1 listopada nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.
 4. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.00; w kaplicy Sióstr o godz. 8.00.
 5. 1 i 2 listopada wierni – nawiedzając kościół albo kaplicę publiczną – mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej, odrzucić przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i przyjąć Komunię świętą tego dnia lub w najbliższym tygodniu.
  Odpust zupełny – ofiarowany za zmarłych – można także uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Należy w tych dniach nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić pozostałe zwyczajne warunki. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie.
 6. W tym tygodniu Pierwszy Piątekodwiedziny chorych w domach W CZWARTEK od godz. 9.00.