TRIDUUM PASCHALNE

UWAGA!
– Wszystkie nabożeństwa w tych dniach będą sprawowane przy udziale tylko 5 wiernych, którzy JUŻ WCZEŚNIEJ wyrazili chęć uczestnictwa; nie ma możliwości dołączenia innych osób.
– W kościele nie będzie urządzana ciemnica ani grób Pański; w ciągu dnia można adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie indywidualnie w godzinach 8.00 -17.00 (maksymalnie 5 osób).

WIELKI CZWARTEK
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

WIELKI PIĄTEK
– Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.30 (maksymalnie 5 osób).
– Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

W Wielki Piątek wszystkich katolików – także korzystających z żywienia zbiorowego – obowiązuje post ścisły, na który składa się: wstrzemięźliwość od mięsa oraz jeden posiłek do syta i dwa skromne.

WIELKA SOBOTA
Nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny“śniadanie wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy w domach od zapalenia świecy ustawionej na stole oraz modlitwy Ojcze nasz. Wówczas jeden z uczestników posiłku wypowiada słowa: Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!, a pozostali odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!” (z komunikatu bpa Jacka Jezierskiego) – stosowne modlitwy do odmówienia w domu przy stole są w internecie.

WIGILIA PASCHALNA
Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 19.00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Nie będzie Rezurekcji.
Msze św. w obydwa dni Świąt według porządku niedzielnego: godz. 9.00, 10.30, 17.00 – może uczestniczyć tylko 5 osób.