Ogłoszenia 17 V 2020 r.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.30. Niech nasza wspólna modlitwa przyczynia się do wyproszenia u Boga przez Maryję łask potrzebnych Kościołowi, nam i naszym rodzinom oraz światu.

Msze św. w naszym kościele są w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00, w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 19.00. Spowiedź jest pół godziny przed Mszą św.; kościół jest otwarty od godz. 6.30.

Obecnie w naszym kościele może przebywać równocześnie 13 osób zachowując rygory wyznaczone przez władze cywilne. We mszach i nabożeństwie możemy uczestniczyć także na placu – należy zachować odległość 2 metrów i mieć zasłonięte usta i nos.
Epidemia koronawirusa wywołała także ograniczenia co do uczestnictwa
wiernych w życiu sakramentalnym naszego Kościoła Katolickiego. Wsłuchajmy się w apel, jaki kieruje do nas Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki:
“Zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego”.

Jutro przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, niech wierność Bożym i kościelnym przykazaniom będzie jedną z form uczczenia Papieża Polaka, który dał wielorakie i głębokie świadectwo wierności Bogu, Krzyżowi i Kościołowi.