Ogłoszenia 20 XII 2020

 

  1. Niedziela Adwentu 20 – XII – 2020r.

1. W czwartek – 24 grudnia – Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego – nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.oo, kościół będzie otwarty do godz. 12.oo.

            Wigilię i Święta Narodzenia Pańskiego przeżywajmy po chrześcijańsku, by uwielbić Boga i uświęcić siebie. Przypominamy, że w Wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa, nie godzi się pić alkoholu.

            Przy wspólnym uroczystym posiłku powinno być: czytanie fragmentu Ewangelii Łukasza o narodzeniu Jezusa – początek rozdziału 2, łamanie się opłatkiem i życzenia płynące z serca, wspólny śpiew kolęd.

            Serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Pięć minut wcześniej procesja do żłóbka. Pasterka o 24.oo – w tym roku odbędzie się także w kaplicy Sióstr Marylek przy Rybackiej 43 – wejście także od Gdańskiej 86. Z racji na obostrzenia związane z koronawirusem,   w Pasterce można będzie uczestniczyć aktywnie także na placu, który jest nagłośniony i doświetlimy go /trzeba porządnie ubrać się/. Zapraszamy serdecznie.

2. Msze św. w obydwa dni Świąt Narodzenia Jezusa oraz w niedzielę św. Rodziny 27 grudnia według porządku niedzielnego – będzie również Msza św. o godz. 8.oo w kaplicy Sióstr Marylek przy ul. Rybackiej 43.

3. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

Dziękujemy za życzliwość i za wszelkie ofiary, także za te wpłacane na konto. Wszystkim życzymy wstawiennictwa Matki Bożej i św. Józefa w ostatnich przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

                            Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi