OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.I.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       4.Ndz. Zw.   31-I-2021r.

  1. 1. Dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego” Papież Franciszek ogłosił rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021. Z tej racji Kościół udziela nam łaskę odpustu zupełnego.

            Możemy go zyskać, między innymi, za •Półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej. •Spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała. •Odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych. •Codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa. •Odmówienie litanii do św. Józefa w intencji prześladowanych chrześcijan. Pełny wykaz odpustów oraz wykaz kościołów stacyjnych w naszej diecezji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

            Odpust zupełny można zyskać tylko raz dziennie  pod zwykłymi warunkami, tzn. spowiedź sakramentalna; -komunia eucharystyczna;  -modlitwa w intencjach ojca świętego; -wyrzeczenie się przywiązania grzechu.

            Ordynariusz naszej diecezji, bp Jacek Jezierski zarządził, aby w roku jubileuszowym w kościołach i kaplicach diecezji elbląskiej w każdą środę była odmawiana Litania do św. Józefa, w naszym kościele będziemy to czynić w dni w po Mszy św. o godz. 7.oo, w niedzielę po Mszy o godz. 9.oo.

2. We wtorek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na eucharystyczne uczczenie Matki Bożej i św. Józefa ofiarowujących Bogu Jezusa – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo. Bedzie również Msza św. w kaplicy Sióstr Marylek – o godz. 8.oo.

3. W tym tygodniu mamy: Czwartek – nabożeństwo o godz. 16.3o; 1. Piątek – odwiedziny chorych w domach od godz. 9.oo, nabożeństwo o godz. 16.3o.

4. Przypominamy, że w naszym kościele Msze św. są w następującym porządku: w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo. W kaplicy Sióstr Marylek przy ul. Robackiej 43 tylko w niedzielę o godz. 8.oo. Na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę o godz. 17.oo – intencje można składać do skarbonki. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Bóg zapłać za wsparcie i życzliwość. Wszystkim życzymy opieki Maryi – Matka Boża niech będzie nam Orędowniczka i Nauczycielką życia oddanego Bogu.

Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi

Witaj, opiekunie Odkupiciela,
i oblubieńcze Maryi Dziewicy.
Tobie Bóg powierzył swojego Syna;
Tobie zaufała Maryja;
z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,
i prowadź nas na drodze życia.
Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,
i broń nas od wszelkiego zła. Amen.                                                                     
/z listu papieża Franciszka PATRIS CORDE/