Ogłoszenia parafialne 14 luty 2021

ogłoszenia duszpasterskie      6.Ndz. Zw.   14-II-2021r.

1.a.   W środę – 17 lutego – rozpoczynamy Wielki Post. Dla nas ludzi wierzących jest to szczególny czas przeżywania Męki Jezusa, w której Chrystus objawił swoją zbawczą miłość do każdego z nas.  W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo; w kaplicy Sióstr Msza św. będzie o godz. 8.oo. Na każdy Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem według zaleceń Watykanu. Na każdej Mszy św. będzie zbierana taca na rzecz ubogich z naszej parafii.

1.b.  W Środę Popielcową pod grzechem śmiertelnym obowiązuje post ścisły, który polega:

  • na całkowitej wstrzemięźliwości od mięsa – dotyczy ona wszystkich powyżej 14 roku życia;
  • na ilościowym ograniczeniu – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze – obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

Jedno i drugie obowiązuje także osoby korzystające z żywienia zbiorowego w stołówkach.

Przez cały okres Wielkiego Postu nie należy uczestniczyć w zabawach czy dyskotekach.

1.c.  Wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest min. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele rozważanie Drogi Krzyżowej w piątek  o godz. 16.15; przy czym 26 marca Droga Krzyżowa nad morzem będzie o godz. 17.3o – z zachowaniem przepisów związanych z epidemią; a 2 kwietnia – w Wielki Piątek – o godz. 15.3o. Gorzkie Żalez nauką pasyjną – w każdą niedzielę o godz. 9.45.

2.  U początku Wielkiego Postu Kościół w Polsce przeżywa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem tego tygodnia są słowa trzeźwością pokonywać kryzys.                W swoich modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, o rodzicach i wychowawcach, by kształtowali postawy trzeźwościowe i abstynenckie; módlmy się też za uzależnionych – o silną i dobrą wolę              w przezwyciężaniu nałogu; abstynentom niech Bóg daje radość z trwania w pięknej postawie. Niech też nie zbraknie naszej osobistej rezygnacji z alkoholu…

3. Przypominamy, że w naszym kościele Msze św. są w następującym porządku: w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo. W kaplicy Sióstr Marylek przy ul. Rybackiej 43 tylko w niedzielę o godz. 8.oo. Na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę o godz. 17.oo – intencje można składać do skarbonki. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Gościom i Parafianom dziękujemy za ofiary. Życzymy bogactwa duchowego, głębi myśli i siły woli w postanowieniach oraz przeżyciach wielkopostnych.