ogłoszenia parafialne 28 III 2021

N i e d z i e l a  M ę k i  P a ń s k i e j  

1a.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać liturgicznie wielkie wydarzenia zbawcze – Ostatnią Wieczerzę, Mękę i Śmierć Jezusa oraz chwalebne Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela.

1bW Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.oo. Po Mszy św. adoracja Jezusa w ciemnicy do godz. 21.oo,

1c.   W Wielki Piątek liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.oo; ofiary, które składamy przy adoracji Krzyża /przez ukłon/ są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

  • po liturgii adoracja Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 21.oo.
  • na liturgii w Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, przez następne dni będzie ona połączona z wieczornymi Mszami.
  • W Wielki Piątek wszystkich katolików – także korzystających z żywienia zbiorowego – obowiązuje post ścisły, na który składa się: wstrzemięźliwość od mięsa oraz jeden posiłek do syta i dwa skromne.

1d. W Wielką Sobotę znajdźmy czas na adorację Jezusa Eucharystycznego, który będzie uroczyście wystawiony w Grobie Pańskim. POŚWIĘCENIE  POKARMÓW  od   9.oo  do 13.oo

LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY o godz. 18.oona liturgię przychodzimy ze świecami.

Zapraszamy na wspólnotowe uczestnictwo w liturgii – pomimo obostrzeń ‘koronawirusowych’ – można uczestniczyć na placu obok kościoła, który jest zadaszony i nagłośniony.

2. SPOWIEDŹ w Triduum Paschalne będzie w następującym porządku: w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek: w godz. 16.oo – 16.45; w Wielką Sobotę od godz. 9.oo do 13.oo i od godz. 17.oo do 17.45.

W dni Triduum Paschalnego kościół będzie otwarty od godz. 8.oo do 21.oo.

3. Rezurekcji NIE BĘDZIE. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt będą o godz. 9.oo, 10.3o, 12.oo, 17.oo. Będzie także Msza św. w kaplicy Sióstr przy ul. Rybackiej 43 o godz. 8.oo.

 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecie Caritas, tzw. paschałki.        Do Caritas diecezjalnej za mała świece oddajemy 5 zł., za dużą 8 zł. To co złożycie więcej, przeznaczymy na wsparcie dla ubogich naszej parafii.

Parafianom i Gościom życzymy na cały Wielki Tydzień ducha zjednoczenia z Chrystusem i religijnej zadumy.