Ogłoszenia parafialne 18.04.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem Narodowego Czytania Pisma św. – w tym roku polecana jest Ewangelia według św. Marka. Równocześnie rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny pod hasłem Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie /J 6, 35/. Zachęcamy do rozpoczęcia czytania Ewangelii według św. Marka – niech lektura tej księgi będzie pobożną praktyką w całym tygodniu i przedłuży się na kolejne miesiące.

2. W tym tygodniu – 23 kwietnia – przypada Uroczystość Świętego Wojciecha – biskupa i męczennika – Patrona Polski, naszej Diecezji i Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Zapraszamy na uroczysta Mszę św. o godz. 17.oo w intencji tych, którym patronuje św. Wojciech. Zgodnie    z prawem naszego Kościoła tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.

 3. Za tydzień, 25 kwietnia, swoje imieniny obchodzi Marek Zawadzkina Mszę św. w Jego intencji zapraszamy w sobotę 24 kwietnia o godz. 17.oo.

4. W naszym kościele Msze św. są w następującym porządku: w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo. W kaplicy Sióstr Marylek – przy ul. Robackiej 43 – tylko w niedziele o godz. 8.oo.Na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę  o godz. 17.oo – intencje można składać do skarbonki. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

W zakrystii przyjmujemy intencje na Msze św. godzinowe, można też zamówić Mszę św. gregoriańską.

Bóg zapłać za wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w lekturze Bożego Słowa.