Ogłoszenia parafialne 23.05.2021

   Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, w którym każdy katolik jest zobowiązany do przyjęcia Komunii św. Ci którzy tego nie uczynili, niech jak najszybciej przyjmą Ciało Pańskie; jeśli ktoś  znajduje się w stanie potępienia, powinien wcześniej wyspowiadać się.                                                                     

Dziś jedenaścioro dzieci naszej parafii przystępuje do 1. Komunii św. Polecajmy je Bogu prosząc o ducha pobożności eucharystycznej i o wierność obowiązkowi coniedzielnej Mszy św.

2.  Jutro – 24 maja – Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 19.oo.

3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dziękujmy Jezusowi za Jego zbawczą Ofiarę, módlmy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

4. Co do procesji Bożego Ciała – w świetle obecnie obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych – w przypadku naszej parafii nie jest możliwe zorganizowanie procesji ulicami miasta.

5. Poświęcenie Krzyża i kamienia pamiątkowego w porcie rybackim nad morzem odbędzie się w najbliższy wtorek 25 maja o godz. 18.3o.

6. Msze św. w naszym kościele są w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.oo i 19.oo, w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o i 19.oo. W kaplicy Sióstr Marylek – przy ul. Rybackiej 43 – tylko w niedziele o godz. 8.oo. Spowiedź jest pół godziny przed Mszą św.; kościół jest otwarty od godz. 6.3o. Na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę  o godz. 19.oo – intencje można składać do skarbonki. W zakrystii przyjmujemy intencje na Msze św. godzinowe do końca tego roku.

Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe.  Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego w różnych doświadczeniach życiowych.