Ogłoszenia parafialne 30.05.2021

Niedziela Trójcy Świętej

1. Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa –  w czwartek 3 czerwca. W tym roku – z powodu wymagań związanych z koronawirusem – nie będzie procesji.   

            Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w niedzielę: o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 19.oo. W kaplicy Sióstr przy ul. Rybackiej 43 Msza św. o godz. 8.oo.   Uroczysta Msza św. o godz. 10.3o – po niej specjalne nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu. Bądźmy jak najliczniej obecni na Mszach św.; czystymi sercami przyjmijmy Jezusa Eucharystycznego; uwielbiajmy Go za tę cudowną obecność pod postacią Chleba; dziękujmy Jezusowi za życie, którym nas napełnia.

 2. Zapraszamy na wspólną modlitwę do Serca Pana Jezusa przesz śpiew Litanii – od wtorku 1 czerwca – codziennie o godz. 18.3o. Święta Małgorzata Maria Alacoque powiedziała: ”We wszystkim co czynisz łącz się z najświętszym sercem naszego pana Jezusa Chrystusa – na początku, by wykazać się chęcią służenia mu, na końcu  dla zadośćuczynienia”.

 3. W 1. Piątek miesiąca – 4 czerwca – odwiedziny chorych w domach od godziny 9.oo.

 4. Dziękujemy serdecznie br. Lesławowi Urbankowi OFMCap. z Gdańska, który posługiwał u nas przez cały maj jako organista. Bóg zapłać Bratu za granie i śpiew w czasie Mszy św, nabożeństw, a szczególne podziękowanie za posługę grupie dzieci pierwszokomunijnych. Życzymy Bożych darów miłości w życiu duchowym i w codziennych obowiązkach.

   Wszystkim Gościom i Parafianom wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary i życzymy błogosławieństwa Ojca, i Syna, i Ducha Świętego na modlitwie – w pracy i w odpoczynku.