Ogłoszenia parafialne 20.06.2021

 

1. W komunikacie z ostatniego posiedzenie Episkopatu Polski czytamy: ”Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach”.

Dla jasności sumienia przypominamy, że według naszego Katechizmu Kościoła Katolickiego ”Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” /Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 2181/.

Należy sobie uświadomić, że według nauki Kościoła Katolickiego ”grzech ciężki pozbawia nas komunii z Bogiem, a przez to zamyka nam dostęp do życia wiecznego, którego pozbawienie nazywa się ‘karą wieczną’ za grzech /Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 1472/.

2. W czwartek 24 VI mamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Jana Karczewskiego, który posługuje w naszej parafii, jest  zastępcą gwardiana i ekonomem klasztoru, należy też do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy na Mszę św.  w intencji Solenizanta 24 czerwca o godz. 19.oo.

3. Msze św. w naszym kościele są w następującym porządku: w dni powszednie o godz. 7.oo i 19.oo, w niedziele o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o i 19.oo; Msza św. w kaplicy Sióstr przy ul. Rybackiej 43 tylko w niedzielę o godz. 8.oo. Spowiedź jest pół godziny przed Mszą św.; kościół jest otwarty od godz. 6.3o.

Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – Msza św. w środę o godz. 19.oo w intencjach, które można składać do skarbonki po prawej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe do końca tego roku.                    

Szanownym Gościom i Parafianom jesteśmy wdzięczni za wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego.

Niech wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa w jak najpiękniejszym duchowym przeżywaniu pracy i odpoczynku.

 Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi