Ogłoszenia parafialne 29 VIII 2021

1. Posługę organistowską w naszym kościele kończy Pani Elżbieta Miłosz. Z wielką serdecznością dziękujemy za piękną grę i śpiew ubogacające przez cały sierpień liturgię Mszy św. Dziękujemy za troskliwe, pełne życzliwości zaangażowanie w dobro wspólne. Życzymy obfitych darów Boga, troskliwej opieki Maryi i orędownictwa św. Elżbiety.

2. Wyrażamy wdzięczność i uwielbienie Bogu za wielorakie dobro, które było udziałem nas duszpasterzy, parafian i turystów w ostatnich sześciu latach w tutejszej krynickiej parafii. Ireneusz Naumowicz OFMCap., który przez dwie kadencje pełnił obowiązki gwardiana i proboszcza, w środę kończy swoje posługiwanie w Krynicy Morskiej. Nowym przełożonym wspólnoty i proboszczem został mianowany Franciszek TOŁCZYK OFMCap. – pamiętajmy o nim w modlitwie. Oficjalny obrzęd objęcia urzędu proboszcza przez Ojca Franciszka odbędzie się w środę 1 września w czasie Mszy św. o godz. 17.oo. Zapraszamy Parafian i Gości na wspólne przeżycie tej ceremonii, na której zgromadzą się księżą z dekanatu pod przewodnictwem Księdza Prałata Marka Mierzwy.

            Z wielką uprzejmością dziękujemy Drogim Parafianom za życzliwość i dobroć, za zorganizowanie miłego spotkania pożegnalnego, za obfite dary, za otwartość i uczynność. Bóg zapłać za każdy przejaw życzliwości serc.

            Serdeczne Bóg zapłać za współpracę i życzliwe relacje Ojcom Werbistom, Siostrom Katarzynkom, Siostrom Imienia Jezus i Siostrom Wspomożycielkom Dusz Czyśćcowych. Niech Duch Święty kształtuje Waszego ducha zakonnego  życia i prowadzi drogami apostolskimi.

3. W tym tygodniu mamy dni odnowy duchowej: Czwartek – nabożeństwo adoracyjne o godz. 16.3o; 1.Piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.oo, nabożeństwo o godz. 16.3o.

4. Porządek Mszy św. w naszym kościele od 1. września ulega zmianie i będzie następujący: Msze św. w dni powszednie są o godz. 7.oo i 17.oo; w niedziele o godz. 7.oo, 9.oo, 10.3o, 17.oo. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Kościół jest otwarty w godzinach od godz. 6.3o.

                        Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.3o, Msza św. o godz. 17.oo. Intencje można składać do skarbonki przy ołtarzu bocznym po prawej stronie kościoła.  W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy św. godzinowe  do końca tego roku bezterminowe.

Serdecznie dziękujemy  Gościom i Parafianom za modlitwę i ofiary.

 Z racji na rozpoczynający się w środę nowy rok szkolny, Nauczycielom, Wychowawcom, Siostrze Krystynie – katechetce, Rodzicom i Dzieciom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i św. Józefa, wstawiennictwa św. Stanisława Kostki  świętych Patronów. 

Jubilatom i Solenizantom września życzymy obfitych darów Bożej miłości i skutecznego orędownictwa świętych Patronów. Odpoczywającym życzymy Bożych łask i radości serca.  

                                                         Proboszcz Ireneusz Naumowicz OFMCap. ze Współbraćmi