24 Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

  1. Od dzisiaj Kościół w Polsce cieszy się z nowych błogosławionych: Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar nowych błogosławionych, których możemy prosić o wstawiennictwo przed Bogiem.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce XI Tydzień Wychowaniapod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Dziękujemy szczególnie tym, którzy biorą bezpośredni udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży, czyli przede wszystkim rodzicom, następnie babciom i dziadkom, wychowawcom, katechetom, duszpasterzom, animatorom różnych grup. Niech Duch Święty dodaje Wam cierpliwą miłość, mądrość oraz odwagę i wytrwałość w misji wychowania i przekazu wiary młodemu pokoleniu.  
  3. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Św.. Tego dnia będą jednak zbierane ofiary na tace z przeznaczeniem na Ziemię Świętą.
  4. Trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Dzieci z naszej parafii, które chcą przystąpić do I Komunii razem z rodzicami prosimy o pozostanie w kościele po mszy św. o godz. 10,30 lub zgłoszą się do kancelarii.
  5. Za wszelkie dobro, za ofiary składane na utrzymanie kościoła i klasztoru, serdecznie dziękujemy. Na nadchodzący tydzień Wam i Waszym bliskim, naszym sympatykom i osobom przebywających na wypoczynku życzymy otwarcia się na działanie Boga i odwagi życia według słowa Bożego.