30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

  1. Trwajmy wiernie na wspólnej modlitwie różańcowej – w naszym kościele różaniec codziennie o godz. 16.3o. Zapraszamy na tę piękną modlitwę wszystkich – dorosłych młodzież i dzieci. Niech każdy przyjdzie choćby raz w tym tygodniu do kościoła na różaniec.
  2.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele Katolickim. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Warszawską Prowincję Braci Mniejszych Kapucynów. O tej istotnej zbawczej misji całego Kościoła pamiętajmy w swojej modlitwie osobistej i podczas modlitwy różańcowej w tym tygodniu.
  3.  Za kilka dni rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Nasz Katechizm mówi: ”Uznając w pełni … wspólnotę całego Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa, Kościół pielgrzymów od zarania religii chrześcijańskiej czcił z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych, a «ponieważ święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów uwolnieni» (2 Mch 12, 45), także modły za nich ofiarowywał” /KKK 958/.
  4. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione kartki można składać w kopertach na tacę lub w zakrystii po Mszach św. W intencji zmarłych wymienionych na kartkach przez oktawę Wszystkich Świętych – w dniach 1-8 listopada – będzie odprawiana Msza św.  o godz. 17.oo; przez cały listopad – za tychże zmarłych – będziemy modlić się na Różańcu o godz. 16.3o.

Zadbajmy w tym tygodniu indywidualnie porządkując groby i otoczenie na naszym cmentarzu. Kontener na liście i nieczystości podstawiony jest przed cmentarzem.

5. W poniedziałek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.oo i 17.oo; w kaplicy na cmentarzu Msza św. będzie o godz. 12.oo, po Mszy procesja. Tego dnia NIE będzie Mszy św. w kaplicy Sióstr.

W Uroczystość Wszystkich Świętych uczestnictwo we Mszy św. obowiązuje pod grzechem śmiertelnym.

            2 listopadaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oow kaplicy Sióstr o godz. 8.oo.

6. 1 i 2 listopada wierni – nawiedzając kościół albo kaplicę publicznąmogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni lub kaplicy trzeba odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Należy przy tym być w stanie łaski uświęcającej, odrzucić przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i przyjąć Komunię świętą tego dnia lub w najbliższym tygodniu.

Odpust zupełny – ofiarowany za zmarłych – można także uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Należy w tych dniach nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić pozostałe zwyczajne warunki. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie.

 

Dziękujemy wszystkim za życzliwość nam okazywaną.

Życzymy orędownictwa Wszystkich Świętych

w codziennym zmierzaniu do wieczności.