33 Niedziela Zwykła – 14.11.2021 r.

  1. Dziś pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14, 7)”, obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Jak tłumaczy papież Franciszek w orędziu obecność ubogich wśród nas jest ciągła, ale nie może doprowadzić do przyzwyczajenia, które staje się obojętnością, lecz powinna zaangażować nas do bezwarunkowego dzielenia się życiem. Biedni nie są osobami „zewnętrznymi” dla wspólnoty, ale są braćmi i siostrami, z którymi dzieli się cierpienie po to, by przynieść ulgę w ich ciężkiej sytuacji oraz ich marginalizacji, ażeby została im przywrócona utracona godność, a także po to, by zabezpieczyć im konieczne włączenie społeczne
  2. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych – nabożeństwo codziennie o godz. 16.3o.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny.
  1. Od 12 listopada w polskich kinach można oglądać fabularny film Nędzarz i Madame, opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, by stać się bratem Albertem – przyszłym świętym. Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina, poznać tę niezwykłą postać i wartościowo spędzić czas.

 

Wszystkim dziękujemy za życzliwość i życzymy Bożego błogosławieństwa.