2 Niedziela Adwentu – 05.12.2021 r.

  1. Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Pannie śpiewamy w naszym kościele w niedziele o godz. 8.4o, a w dni powszednie o 6.4o, Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 7.oo. Cieszymy się z obecności na codziennym wielbieniu Matki Jezusa na tych nabożeństwach; niektórzy przychodzą z dziećmi – co szczególnie cieszy. Zachęcajmy się nawzajem do jeszcze liczniejszej obecności. 
  1. W środę – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo. Zachęcamy do uwielbienia Maryi.
  2. Zapraszamy tego dnia do wspólnej modlitwy w kościele od 12.00 -13.00. Życzeniem Matki Bożej jest: „ by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata’. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy.

…Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu i wyleje łzy żalu, znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski. …Mam przygotowany bezmiar łask dla wszystkich dzieci, które słuchają mego głosu i te moje życzenia biorą sobie do serca…»

  1. W sobotę 11 XII swoje imieniny obchodzi nasz współbrat o. Waldemar Grubka, wikary i ekonom naszego klasztoru. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę o godz. 7.00. Jak również polecamy go waszej modlitwie.
  1. Z racji na ”Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – dziś Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.
  1. Do nabycia w zakrystii są opłatki na wigilijny stół oraz świece caritas – świeca kosztuje 6 zł., każda dodatkowa złotówka pozostaje na rzecz ubogich w naszej parafii.

 

Bóg zapłać za życzliwość i za wszelkie ofiary składane na różne potrzeby.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom grudnia

życzymy bliskości Boga wciąż przychodzącego do człowieka

z błogosławieństwem pełnym miłości.

Maryja i św. Józef – niech wszystkich wspierają swoim orędownictwem.