II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022 r.

  1. Tradycyjną wizytę duszpasterską  rozpoczniemy od  3 Stycznia rozpoczniemy tradycyjną wizytę duszpasterską. W tym roku chodzimy tylko na wyraźne zaproszenie gospodarzy domu, prosimy składać zaproszenie w zakrystii lub przy furcie ewentualnie telefonicznie, pozostawiając adres i nr telefonu w celu ustalenia dnia i godziny wizyty.
  2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. „Święto Trzech Króli”Porządek tego dnia niedzielny. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M B, + przedzielone małymi krzyżami, dodając rok 2022, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom” na obecny rok. Te znaki na drzwiach naszego domu będą widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim. Ofiary złożone tego dnia na tace będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  3. Naszych parafian i gości w uroczystość Trzech Króli zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłobku Betlejemskim w naszym kościele o godzinie 16.00. Można ze sobą przynieść teksty kolęd.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Istotą tego dnia jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa, a nie sama spowiedź. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.30. i mszę św. o godz. 17.00
  5. Tego dnia odwiedzamy chorych od godziny 9.00
  6. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne otrzymane od Pana Boga i ludzi w minionym roku. Życzymy Wam dobrego roku 2022, pełnego znaków Bożej Opatrzności i wszelkiej pomyślności, życzymy również odwagi w pokonywania wszelkich trudności.