2. Niedziela Zwykła – 16.01.2022 r.

  1. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu w tym roku towarzyszą słowa: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).. W swoich modlitwach polecajmy Bogu tę ważną intencję jedności wszystkich chrześcijan. (Za aktywne włączanie się w budowanie jedności Kościoła w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan np.: przez modlitwę, post, jałmużnę, studium itp. I wzięcie udziału w zakończeniu Tygodnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie – przyjęło 48 rodzin. Kolęda była tylko na wyraźne zaproszenie gospodarzy. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, cieszymy się ze szczerych spotkań i rozmów z nami.

Jeśliby jednak ktoś przyjąć błogosławieństwo Boże do domu jesteśmy otwarci na zaproszenie.

Statystyka za rok 2021: Chrzty – 6 ;   Zawarte Małżeństwa – 2;   Komunia św. – 7;   Bierzmowani – 19 ; Pogrzeby – 11.

  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 5-9 lutego br. Towarzyszy im hasło: Nie lękajcie się! Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni oraz diecezji. Zachęcamy do udziału!
  1. W tym tygodniu będziemy obchodzili Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkim naszym Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich miłość i troskę, i życzymy zdrowia, sił i pogody ducha na co dzień! Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

 

DROGIM GOŚCIOM I WSZYSTKIM PARAFIANOM ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH DARÓW I CIĄGŁEGO NIEUSTANNEGO ROZWOJU DUCHOWEGO.