I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 r.

1, Wielki Post jest szczególnym darem łaski od Boga dla naszego nawrócenia nie zmarnujmy tej okazji. W naszym kościele Msze św. są w następującym porządku: w niedziele o godz. 9.oo, 10.3o, 17.oo; w dni powszednie o godz. 7.oo i 17.oo.  W kaplicy Sióstr Marylek – przy ul. Robackiej 43 – tylko w niedzielę o godz. 8.oo.   Na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę o godz. 17.oo – intencje można składać do skarbonki. Codziennie jest spowiedź pół godziny przed Mszą św, zachęcamy do sakramentu pojednania, nie zostawiajmy spowiedzi tylko na koniec wielkiego postu, czy na Wielkanoc. Pamiętajmy o Koronce do Bożego Miłosierdzia. Potrzeba nieustającej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.

2.  Wyrazem naszego przeżywania Męki Pańskiej jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwach właściwych dla tego okresu. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.15; Gorzkie Żalez nauką pasyjną – w każdą niedzielę o godz. 9.45.

 

         Przez cały okres Wielkiego Postu nie powinno się uczestniczyć w zabawach czy dyskotekach. Zachęcamy również do podjęcia osobistych postanowień wielkopostnych.

 

3, Składamy wyrazy wielkiego szacunku i wdzięczności wobec ośrodków, sióstr zakonnych (Katarzynek) i rodzin z naszego miasta, które przyjęły już potrzebujących schronienia z Ukrainy i zachęcamy według możliwości do otwarcia się na tę konkretną pomoc w duchu nauczania Jezusa.

 

4, Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne, za każdy dar serca, za ofiary na kościół, za jałmużnę wielkopostną. Dziękujemy za ofiary składane na pomoc Ukrainie: w sumie Parafia wraz z innymi Zgromadzeniami Zakonnymi zebraliśmy 5400 zł i 10 Euro. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za taką ofiarność! Te pieniądze zostały już przekazane przez Caritas na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Niech Matka Boża wyprasza Wam potrzebne dary.

 

Parafianom i Gościom dziękujemy za ofiary. Życzymy bogactwa duchowego, głębi myśli i siły woli w postanowieniach oraz przeżyciach wielkopostnych.