II Niedziela W. Postu – 13.03.2022 r.

1, Wyrazem owocnego przeżywania Wielkiego Postu jest m. in. uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15; Gorzkie Żalez nauką pasyjną – w niedzielę o godz. 9.45.

2. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa. Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Opiekuna Jezusa i Patrona Kościoła j Ojców Rodzin. Powierzajmy przez jego wstawiennictwo szczególnie Ojców Rodzin, aby pokładali ufność w Bogu w wypełnianiu swoich obowiązków. Msze w naszym kościele o godz..7.00 i 17.00.

3, Składamy wyrazy wielkiego szacunku i wdzięczności wobec wszystkich z naszej parafii i z naszego miasta, które przyjęły już potrzebujących schronienia z Ukrainy i zachęcamy według możliwości z roztropnością do otwarcia się na tę konkretną pomoc w duchu dobrze pojętej miłości ewangelicznej .

4,  Pragniemy poinformować że w związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie i przybyłymi uchodźcami na teren naszej parafii i miasta Krynicy M., w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia w obrządku Greko-katolickim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

5, Druga niedziela WLKP przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, czyli jako Niedziela Ad Gentes. Dobrowolne ofiary składane z tej racji do puszki przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes”.

6,  W następną Niedzielę 20 marca w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.

Program Rekolekcji:

Niedziela;                                      9,00: 10,30 i 17,00

Poniedziałek, Wtorek i Środa;      9,00 i 17,00

 

Parafianom i Gościom dziękujemy za ofiary. Życzymy bogactwa duchowego, głębi myśli i siły woli w postanowieniach oraz przeżyciach wielkopostnych.