Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

  1. Dziś we wszystkich kościołach na całym świecie wielokrotnie śpiewa się radosne Alleluja. Niech Chrystus swoim zmartwychwstaniem rozprasza wszelkie obawy i czyni możliwym to, czego nasze serce nawet nie ośmiela się oczekiwać.

Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów życzymy, aby te święta pełne radości z odkrywania obecności Pana Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas, stały się źródłem nowej nadziei. Niech zwycięstwo Chrystusa, daje nam duchową siłę do odnowionego spojrzenia w przyszłość. Życzymy pragnienia częstego korzystania ze zdroju Bożego Miłosierdzia w sakramencie spowiedzi.

Dziękujemy za troskę o kościół i wspomaganie materialne naszej wspólnoty i za dary, które otrzymaliśmy na stół świąteczny.

Dziękujemy pani Iwonie i pani Dorocie za wieloletnią troskę o kościół wyrażoną w pięknych kompozycjach z kwiatów.

Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja. 

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, będzie też msza św. u Sióstr przy ul. Rybackiej. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Coroczna zbiórka do puszek na działania podejmowane przez CARITAS. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.15.