Niedziela Miłosierdzia Bożego -24.04.2022

 

  1. Przypadająca dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku jest obchodzona jako Dzień Dobra. Ofiarami złożonymi do puszki po mszy św. wesprzemy działania podejmowane przez Caritas.
  2. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Z racji, że o godzinie 15 będzie w Naszym kościele liturgia wielkanocna dla wspólnoty grekokatolików, zapraszamy  do kościoła o  godzinie 14.15 na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Niech będzie to nasze gorące wolanie o pokoju a Ukrainie i miłosierdzie  nad nami grzesznikami.
  3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi O. Marek Zawadzki. Msza św. imieninowa  w poniedziałek o godzinne 7.00.  Zachęcamy do modlitwy za naszego współbrata.
  4. Liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski przeniesioną z racji oktawy świąt Wielkanocnych będziemy obchodzić we worek. Msze św.  według porządku powszedniego.
  5. W tym tygodniu w naszym klasztorze rozpocznie się pierwsza seria rekolekcji dla naszych Braci Kapucynów. Polecamy ich waszej modlitwie o otwartość na natchnienia Ducha Świętego.
  6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.oo, połączone ze Mszą św. w intencjach, które można składać do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej. W zakrystii przyjmujemy intencje na Msze św. godzinowe, jest także możliwość zamówienia gregorianki.
  7. W najbliższą niedzielę rozpocznie się miesiąc maj. Nastąpi zmiana w odprawianiu Mszy św. wieczornych. Zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie nie będzie już Mszy św. o godzinie 17.00 a będzie odprawiana o godzinie 19.00.
  8. Przez cały miesiąc maj zwany miesiące Maryjnym będzie odprawiane nabożeństwo majowe o godzinie 18.30.
  9. Pragniemy podziękować naszym parafianom i osobom spoza parafii za sprzątniecie cmentarza i zadbanie o groby na czas świąt Wielkanocnych. To jest wizytówka naszej parafii jak również nasza pamięć i duchowa łączność z naszymi bliskimi którzy odeszli od nas w nadziei zmartwychwstania. Nie ustawajmy w modlitwie za nich i tych którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.
  10. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętości.