3 Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022 r.

  1. Rozpoczynamy dziś miesiąc maj w tradycji polskiej szczególnie poświęcony osobie Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 18.30.
  2. Przypominamy, że od dziś zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie Msze św. wieczorne będą odprawiane o godzinie 19.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00.
  3. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – będzie obchodzona we wtorek. Porządek Mszy św. niedzielny o godzinie: 9.00, 10.30 i o godzinie 19.00. i o 8.00 w kaplicy u sióstr na ul. Rybackiej. Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 maja. – święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.
  4. W środę wspomnienie ś. Floriana –patrona Strażaków. Pragniemy z serca wyrazić naszą wdzięczność strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynicy za ich gorliwą służbę w różnych niebezpieczeństwach i ratunek podczas pożarów. Naszą wdzięczność wyraźmy modlitwą i obecnością. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin w środę o godzinie 19.00.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I Czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godziny 9.00 odwiedziny chorych z naszej parafii z komunią św.
  6. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra, życzliwości i formy wsparcia wszystkim naszym parafianom i gościom. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.